Jak powiększyć mały przedpokój?

Niewielkie przestrzenie to prawdziwy kłopot. Nie możemy w nich zmieścić wszystkiego, co jest nam potrzebne, a każdy dodatkowy mebel wprowadza chaos i znacząco ogranicza powierzchnię. Powiecie pewnie, że ściany nie są z gumy, więc nie da się powiększyć przedpokoju, który ma zaledwie kilka metrów kwadratowych. Jest w tym sporo racji, jednak pamiętajcie, że istnieją sposoby na zwiększenie przestrzeni, bez konieczności wykonywania kosztownego i długotrwałego remontu. Pokażemy wam, jak łatwo zaaranżować niewielkie pomieszczenie.

Meble

Podstawowym elementem dbałości o estetykę i funkcjonalność wnętrza są bez wątpienia meble. To od nich zależy, czy wszystkie przedmioty znajdą swoje miejsce, a jednocześnie nie będą ograniczać przestrzeni. Jeśli dysponujecie niewielkim przedpokojem, odradzamy zakup gotowych szaf, szafek czy komód. Najlepszym rozwiązaniem, w którego realizacji pomoże pożyczka gotówkowa, jest wykonanie zabudowy meblowej na wymiar. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wnętrz, w których mamy załamania ścian, wnęki, a także widoczne elementy instalacji wodnych, elektrycznych czy centralnego ogrzewania.

Stolarz przygotuje meble tak, że idealnie wpasują się w każdą przestrzeń, wypełniając jej każdy metr. To idealne rozwiązanie nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim użytkowych. Odpowiednia aranżacja półek, szuflad czy wnęk, pozwoli na zwiększenie tak zwanej przestrzeni do magazynowania, dzięki czemu wszystkie niezbędne przedmioty znajdą swoje miejsce. Mogą to być zarówno ubrania, jak i sprzęty takie jak deska do prasowania, żelazko, rzadko używany robot kuchenny czy też ekwipunek sportowy.

Powiększamy przedpokój

Części z was może nie usatysfakcjonować pomysł z meblami na zamówienie. Są bowiem osoby, które szukają sposobu na fizyczne powiększenie przedpokoju. Da się to zrobić, jednak pamiętajcie, że inwestycja ta wiąże się bezpośrednio z ograniczeniem powierzchni sąsiadujących pomieszczeń. Można więc pokusić się o skorzystanie z pomocy architekta wnętrz, który zaprojektuje przesunięcie ściany pokoju, sypialni lub salonu. Wówczas zyskacie dodatkową przestrzeń. Czasami wystarczy przesunięcie ściany o metr, by otrzymać w pełni satysfakcjonujący efekt. Jak inaczej zwiększyć przedpokój?

Sposobem na powiększenie przedpokoju, bez konieczności gruntownej przebudowy całego mieszkania czy domu, jest bez wątpienia likwidacja wspomnianych wcześniej wnęk. Często są one pozostałością po jakimś sprzęcie, na przykład piecu, który wiele lat temu znajdował się w tym właśnie miejscu. To częsty problem właścicieli starych nieruchomości. Warto więc dokładnie przyjrzeć się układowi ścian oraz zidentyfikować instalacje, jakie są w nich zlokalizowane, aby sprawdzić wszystkie dostępne możliwości. Okazać się bowiem może, że eliminacja wnęki znacząco zwiększy powierzchnię przedpokoju, a jednocześnie nie ograniczy przestrzeni w sąsiednich pomieszczeniach. Tego typu modyfikacje warto skonsultować ze specjalistami, co pozwoli uniknąć kłopotów na etapie realizacji inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *