Skórzane a może wełniane? Które rękawiczki wybrać?

Trudno się nie zgodzić, że zima bez rękawiczek może być jeszcze bardziej uciążliwa, szczególnie gdy rano musimy odśnieżać samochód, dlatego nie powinno ich zabraknąć w żadnej, zarówno męskiej, jak i damskiej garderobie. Na jakie jednak się zdecydować? Do wyboru mamy przede wszystkim skórzane oraz wełniane – które będą lepsze?

Rękawiczki męskie skórzane

Skóra to jeden z naturalnych materiałów o szczególnych walorach nie tylko termicznych, ale i estetycznych. Rękawiczki męskie ze skóry świetnie izolują dłonie od chłodu, wilgoci i wiatru, a dzięki temu jest nam w nich po prostu ciepło. Jeśli jeszcze chcemy wzmocnić ten efekt, to możemy wybrać takie zimowe rękawiczki męskie skórzane, które od środka posiadają dodatkowe ocieplenie, np. w postaci futerka. Ich jedyną wadą jest cena – są znacznie droższe od rękawiczek wełnianych, ale trzeba przyznać, że są wytrzymałe, więc z powodzeniem posłużą nam co najmniej przez kilka sezonów, a nawet dekad – jeśli postawimy na jakość i nie będziemy ich szczególnie eksploatować.

Do czego założymy rękawiczki męskie skórzane? Są one przede wszystkim niezbędnym dodatkiem do wszystkich formalnych stylizacji, więc pasują do garnituru, płaszcza, a także formalnej kurtki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je również z casualowym outfitem, ale warto dopilnować, aby pasowały do pozostałych dodatków, np. butów czy paska. W jakim kolorze? Oczywiście najbardziej uniwersalne są te w kolorze czarnym, ale warto pamiętać, że powinny pasować do innych elementów garderoby, np. spodni czy paska.

Niepowtarzalne rękawiczki męskie wełniane

O ile te wykonane ze skóry są niezbędne w eleganckich stylizacjach, tak wełniane są niezastąpione w casualowych outfitach. Przede wszystkim dostępne są nie tylko w jednolitych kolorach, ale również w niepowtarzalnych połączeniach kolorystycznych, a często także w zabawne wzorki i printy. Już to wskazuje, że świetnie pasują do luźniejszych stylizacji, ale mają one także inne zalety. Przede wszystkim są ciepłe – wełna również bardzo dobrze izoluje od zimna, ale niestety przemaka, więc lepiej nie lepić nimi śniegowego bałwana. Poza tym są one bardzo wygodne, świetnie dopasowują się do dłoni i są elastyczne, czego nie można powiedzieć o skórze, która zazwyczaj jest nieco bardziej sztywna. No i oczywiście jeszcze jedna ważna zaleta – są tańsze, więc możemy mieć nawet kilka nowych par w każdym sezonie. Te w jednolitym kolorze sprawdzą się również do tych bardziej formalnych wyjść, ale jeśli zależy nam na tym, aby prezentować się szczególnie elegancko, to zdecydowanie wybierzmy skórzane.

Więc jakie? – Skórzane czy wełniane?

Jedne i drugie mają tak wiele zalet, że po prostu warto mieć je w szafie. Te skórzane wykorzystamy przede wszystkim w czasie ważnych wyjść, które wymagają bardziej eleganckiego outfitu, a rękawiczki męskie wełniane będziemy nosić na co dzień, gdy przede wszystkim cenimy sobie wygodę i luz. Z powodzeniem możemy ich także używać do porannego odśnieżania samochodu. Natomiast do uprawiania zimowych sportów najlepszym wyborem będą rękawice narciarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *