Gramofon elektryczny – czy sprawdzi się w salonie?

Do łask wracają płyty winylowe, które odtwarzać można jedynie na gramofonach. Niegdyś gramofony uważane były za lekką ekstrawagancję, gdyż kojarzyły się jedynie z początkiem XX wieku. Obecnie cieszą się coraz większą popularnością, a wraz z nimi oczywiście gramofony, które umożliwiają odtworzenie płyty winylowej.

Gramofony stają się współcześnie zarówno sprzętem do odtwarzania muzyki (który charakteryzuje się wyjątkowym brzmieniem i przenosi w czasie i lokalizacji), jak i interesującą ozdobą wnętrza, na przykład stylowego salonu. Wystarczy bowiem wybrać model o wyjątkowym designie.

Czym różni się muzyka płynąca z gramofonu od takiej ze sprzętu odtwarzającego CD czy mp3? Wyjątkowe i naturalne brzmienie, które ciężko jest opisać słowami. Współczesne gramofony są do tego połączeniem nowoczesnej elektroniki, która skrywa się pod klasycznie wyglądającą obudową znakomicie pełniącą rolę dekoracji wnętrza. Gramofon elektryczny to wszystko, czego szukamy w odtwarzaczu muzyki.

 Jaki gramofon wybrać?

Najnowsze modele mogą być wyposażone w napęd o nawet trzech prędkościach (33/45/78 RPM), a do tego w głośniki, których łączna moc wynosi 3W. Posiadają także wejście na słuchawki, a także tzw. AUX. Współczesne gramofony mogą posiadać wbudowane radio AM/FM, a poza nim zegar z budzikiem, który zdecydowanie ułatwi poranne wstawanie.

W salonie jednak sprawdzi się najlepiej sprzęt, który będzie idealnie zgrywał się swoim designem z resztą wystroju, nawet kosztem danych parametrów. W tej kwestii również stoimy przed olbrzymim wyborem. Jeśli salon wyposażony jest w elementy zgodne ze stylem retro lub innym klasycznym, warto poszukać gramofonu elektrycznego, który swoim wyglądem przeniesie w dawne czasy.

 O czym pamiętać?

We wnętrzu utrzymanym w stylu bardziej nowoczesnym sprawdzą się gramofony elektryczne, których obudowa nie będzie przypominała pierwowzoru, a raczej nowoczesne sprzęty elektroniczne do odtwarzania muzyki. Dostępnych jest tyle modeli, że na pewno któryś z nich idealnie wpasuje się we wnętrza akurat Twojego salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *